سوله های یو بی ام

سوله های یو بی ام

سوله های یو بی ام و ویژگی های آن : یکی از انواع سوله ها که در صنعت امروز نیز معمولا کاربرد زیادی دارد سوله های یو بی ام می باشند. سوله های یو بی ام با توجه به متد های روز ساخته می شوند و طراحی آن ها با استفاده از نرم افزارها و به صورت کامل دقیق صورت می گیرد. سوله های یو بی ام همچنین ساختار پیچیده ای دارند.

قسمت های سوله ی یو بی ام

سوله های یو بی ام از چند قسمت اصلی به وجود آمده است. این قسمت ها در متن زیر با توضیحی مختصری بیان شده اند.

دستگاه های تولید سازه: دستگاه تولید سازه دستگاهی چند گانه در قالب یک  تریلی می باشد. در روی این دستگاه اجزای کامپیوتری و موتور فرم دهنده و همچنین یک بخش کنترل کننده قرار دارد. دستگاه تولید سازه در تولید یک سوله ی با استحکام و مقاوم نقش به سزایی دارد.

برنامه ی آنالیز کننده: این برنامه در قالب نرم افزار می باشد. از این برنامه در جهت تشخیص بسیاری از عوامل از جمله عوامل آب و هوایی استفاده می شود. با استفاده از این نرم افزار می توان به راحتی و با کم ترین هزینه یک طرح بسیار عالی طراحی کرد.

نیروی انسانی: در ساخت سوله های یو بی ام نیروی انسانی مورد نیاز است این نیروی انسانی معمولا در تعداد ۱۰ تا ۱۲ نفر می باشد.

دستگاه های دوخت و مونتاژ: این نوع دستگاه برای اتصال اجزا به یک دیگر معمولا به کار برده می شود. دستگاه های دوخت و مونتاژ قابلیت فرم دهی به سوله را دارند و با استفاده از آنها دیگر نیازی به اتصال اجزا به وسیله ی پیچ و مهره نیست.

کاربرد سوله های یو بی ام

امروزه از سوله های یو بی ام در موارد مختلفی استفاده می شود و کاربرد سوله های یو بی ام بسیار گسترده است. البته این نوع سوله در مقایسه با سوله های خرپایی دارای معایبی هستند.

سوله های یو بی ام در ساخت ورزشگاه ها، سالن های همایش، بیمارستان ها، مراکز تجاری، مناطق مسکونی و… استفاده می شود. سوله های یو بی ام دارای ساختاری قوسی شکل هستند به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی دارند اما در این نوع سوله محدودیت گسترش دهانه وجود دارد.

توسط | ۱۳۹۶-۱۲-۸ ۱۵:۰۴:۵۶ +۰۰:۰۰ اسفند ۸ام, ۱۳۹۶|تیرورقی سوله, سوله, سوله خرپایی, سوله یو بی ام|

پیام بگذارید