سازنده سوله سبک

//سازنده سوله سبک

سازنده سوله سبک

سازنده سوله سبک : در حال حاضر سوله ها و سازه هایی مورد توجه قرار گرفته اند که قابلیت رفع انتظارات و نیازهای خریداران و مشتریان را داشته باشند سازه هایی که هم قیمت به صرفه ای داشته باشند و هم کیفیت بالایی .

با پیشرفت ها در این زمینه بخش زیادی از نیازهای سازندگان به سازه های فلزی کاربردی مرتفع گردید . سوله ها و به طور کلی سازه های فلزی به دو صورت ساخته می شوند :

سوله های سبک , سوله هایی با قابلیت ها و مزایای ویژه ای هستند که بیش تر مورد توجه سازندگان و مشتریان قرار گرفته اند به همین دلیل هم مجموعه ها و شرکت های سوله سازی سعی در سبک سازی سوله های خود دارند . آن ها با به کار گیری متدهای به روز سبک سازی سوله قادر به ساخت سوله هایی با چنین خصوصیات هستند .

سازنده سوله سبک

در ابتدا دلایل اینکه چرا سوله ساخته شده دارای وزن بالایی است مورد بررسی قرار می گیرد پس از شناسایی این عوامل نسبت به حذف آن ها اقدام می کنند و به جستجوی راه هایی برای به حداقل رساندن وزن سازه می پردازند .

سبک سازی سوله ها را می توان به دو صورت انجام داد :

  • پایین آوردن وزن سازه ساختمان :

فولاد مصرفی در ساخت سازه با ساخت اصولی سوله به میزان زیادی کاهش می یابد به این ترتیب هم وزن کلی سازه کاهش می یابد .

  • پایین آوردن وزن اجزای ساختمان :

کاهش وزن اجزا و قطعات سازه مانند جرثقیل های نصب شده در سوله موجب پایین وزن ساختمان می گردد .

البته باید توجه داشت که کیفیت و استحکام ساخت سوله به دلیل سبک سازی سوله کاهش نیابد .

از جمله سوله هایی که با وزن سبک ساخته می شوند سوله های سبک خرپایی هستند این سوله ها با ابزارآلات به روز سوله سازیساخته می شوند به همین دلیل هم وزن آن ها به میزان قابل توجهی نسبت به سوله هایی مانند تیرورقی کاهش یافته است .

توسط | ۱۳۹۷-۷-۱۶ ۱۶:۵۳:۰۹ +۰۰:۰۰ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۷|سوله|

پیام بگذارید